| Mirel4412 a întrebat:

Am luat azi de black friday laptopul asta :

Laptop HP 250 G7, Intel® Core™ i3-1005G1, 8GB DDR4, SSD 512GB, NVIDIA GeForce MX110 2GB, Free DOS

Voi cat ati da pe el, fara sa il cautati pe google, si cam cat duce jocurile astea, csgo, ets2, gtav?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

2200, poate 2300. Laptop de jocuri nu e, asta iti zic doar din ce piese are, pentru procesorul ala e gandit sa economiseasca curent, si placa video e entry level din 2017. de mers probabil merg pe low-medium la rezolutia de 1366@768.

| Mirel4412 explică:

O sa imi vina in cateva zile, ii bag windows 10 si va zic ce performante am in jocuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mirel4412):

Eu zic ca ai dat 2000 lei pe el. Deindata ce ai vrut cu placa dedicata cu 3000 de lei iti puteai lua una cu placa video Intel de 4Gb Gtx1650 - ce duce orice joc existent.

| piSsuletZ a răspuns:

Pana in 2500 de lei, majoritatea jocurilor au ca cerinta minima placa video exact cum e ta deci cred ca o sa iti mearga cat de cat..Sta mai slab la procesor trebuia sa te uiti dupa un i5 macar.