| Generalgrevious031 a întrebat:

Salut! Acest laptop poate duce FIFA 23? https://altex.ro/......2K101ADRM/ as vrea sa-l cumpar de black friday si inca ceva laptop-ul acesta va fi redus decat pretul care arata acum?

8 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu avem noi de unde sti la ce pret va fi redus de BF.
Asta poti afla doar daca ai pile in administratia Altex, sau esti mama Omida.

Pentru Fifa23 e ok, dar daca doresti sa pui toate efectele la maxim, ar fi indicata o placa video cu 6 GB VRAM.
Te-ai fixat pe acest model cu incapatanare, sau esti deschis si catre alte variante/indicatii?

| bogdyZ a răspuns:

Teapa curata, laptop-ul asta face maxim 22 de mil, fa un pc pe piese mai bine

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru bogdyZ):

Ia vezi cit il ajunge o placa video similara si un procesor, ca deja numai cu astea doua sare de 2200 RON...

| bogdyZ a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

I7 6700k e peste ăsta, și e undeva la 300 400ron sh, rtx 3050 ala e varza 1070 e cu mult peste (400 500 ron sh).

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru bogdyZ):

Pai daca o luam asa, laptopul ala e totusi nou...

| bogdyZ a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai eu ce zic? ca nu merita nou, tinand cont ca un pc e mult mai bun decat un laptop si iti faci pe piese unul mai bun decat tigaia asta si iesi pe + cu cateva sute de lei

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru bogdyZ):

Ma refeream la faptul ca laptopul are garantie, nimic mai mult. Acum depinde mult si ce vrea sa joace. As merge pe un desktop de office si abonament GeForce NOW, ca merge chiar ok pe abonamentele de la noi cu net pe fibra.