| RobbyyRoobyy a întrebat:

Salut, am luat gta v de pe Epic Games si cand il deschid imi apare o eroare MSVCP140.dll si VCRUNTIME140.dll.
Am incercat sa bag acele 2 fisiere in sys32 (cum am vazut pe Youtube) iar apoi imi da alta eroare 0xc000007b.
Am cautat pe Youtube cum sa rezolv cu 0xc000007b dar nimic nu mi-a fost de folos.
Un prieten mi-a spus ca nu trebuie sa instalez Microsoft visual c++, framenetwork 4 etc. pentru ca am placa video integrata
AMD VEGA 8
Ryzen 3 2200GE
Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Asigură-te că toate sunt instalate:
1. Microsoft Visual C++ 2005 (both x86 & x64)
2. Microsoft Visual C++ 2009 (both x86 & x64)
3. Microsoft Visual C++ 2013 (both x86 & x64)
4. Microsoft Visual C++ 2015 (both x86 & x64)

Ce componente ai? Poate placa video nu este suficient de bună.

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ce versiune de Windows ai?

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Descarcă și instalează vc_redist x86 și x64 de pe siteul oficial Microsoft: https://support.microsoft.com/......-downloads
Asta ar trebui să rezolve problema.

| RobbyyRoobyy explică (pentru Wr3nch):

10 pro activat

| RobbyyRoobyy explică (pentru SilviaDulcik):

Am incercat, dar nu pot sa trec de problema 0xc000007b

| RobbyyRoobyy explică (pentru SilviaDulcik):

CPU quad core 4 x 3, 40ghz
Ryzen 3 2200GE
Amd vega 8
HDD 2tb
16gb ram ddr4

Am incercat sa instalez driverele de la Microsoft si cele de la amd, si jocurile mergeau mai prost.si am fost nevoitsa reinstalez windows ul
I am spua unui prieten despre asta si mi-a spus ca nu trebuie sa le descarc pentru ca placa video este integrată

| SilviaDulcik a răspuns (pentru RobbyyRoobyy):

Placa video este integrată dar tot e bine să instalezi driverul video (cel pe care îl instalează Windows 10 nu este cel mai nou).

| RobbyyRoobyy explică (pentru SilviaDulcik):

Am sa incerc sa descarc cele de mai sus
Am sa ma intorc cu un raspuns
Multumesc!