| MarianLover1997 a întrebat:

Salut am nevoie de putin ajutor.
De ceva timp calculatorul meu nu mai are sonor, am incercat tot sa adaug drivere lucruri de genu sa verific daca e conectat, tot. Dar nu merge va rog ajutati-ma happy. FUNDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA # PLS tongue

1 răspuns:
| XYZ02 a răspuns:

Ai facut cumva upgrade la windows 10?
Mi s-a intamplat ceva asemanator cand am trecut la 10.
Aveam 6 jack-uri, dintre care 2 audio, iar dupa acel upgrade nu mi-a mai mers decat unul, astfel am fost obligat sa renunt ori la casti ori la boxe.
In coltul din dreapta jos ai o "casuta" cu o embla sonora, dai click dreapta pe ea si selecteaza prima optiune "Open Volume Mixer" si acolo poti sa vezi daca o aplicatie "produce" un sunet(trebuie sa ai ceva deschis de exemplu YouTube pentru a vedea acest lucru).
Incearca sa schimbi jack-ul la boxe/casti.