| TomyBrave2019 a întrebat:

Am niste casti de gaming bune, dar au doua cabluri, unul pentru audio (sa aud in joc) si al doilea pentru microfon. Din pacate laptopul meu nu are doua mufe asa ca atunci cand ma jucam foloseam numai cablul de audio. M-am jucat Deceit (un joc unde ai voice chat) dar nu merge sa vorbesc. Daca introduc in PC cel audio nu ma aud ei, iar daca introduc cel de microfon ma aud ei insa eu nu aud deloc. Am incercat si fara casti si tot nu ma aud. Cineva mi-a spus ca el poate fara casti si ca vorbea, era auzit. Puteti sa imi spuneti daca exista o setare in PC prin care sa pot sa fiu auzit? Nu vreau sa cumpar alte casti momentan. Daca stiti alta solutie va rog sa imi spuneti. Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Vrei să folosești audio că să vorbești în joc sau in privat cu prietenii? Dacă este a doua alegere am eu o soluție.

| TomyBrave2019 explică (pentru Celcestietot):

Vreau sa pot vorbi in joc. Ori cu audio ori microfon (dar asa nu aud eu) ori fara casti. Doar sa pot fi auzit in joc... Vreo setare?

| Celcestietot a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Chiar nu cred că există sad. Poate te ajută altă persoană.

| Johny_George_1997 a răspuns:

Da. poti folosi microfonul de la camera web. cel mai simplu bagi castile si ele se seteaza automat si apoi mergi la setari audio, si ai optiune pentru casti sa selectezi ce casti folosesti si mai jos ai setari microfon si ce microfon e pe default. tu apasa acolo pe iconita si selecteaza microfonul de la camera web si gata. funda?

| TomyBrave2019 explică (pentru Johny_George_1997):

Dar cum bag castile? Cu cablul de audio sau cu cel de microfon?

| TomyBrave2019 explică (pentru TomyBrave2019):

Si nu as putea sa vorbesc (si sa fiu auzit) fara casti? Adica asa fara nimic, nici microfon nici audio. Cineva mi-a spus ca el poate.

| Johny_George_1997 a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Bagi castile cu cele de la audio. Pt ca microfonu este deja conectat direct la pc