| TerogRaspundePrietenas a întrebat:

Am o intrebare despre pc-ul meu.Dece imi merge foarte greu adica cam anul trecut jucam BettleField 2 si acum imi merge mai greu si windowsul l-am instalat recent cam acum 3 saptamani am driverele am tot.Dar am bagat o placa video de 4 GB ram DDR3 si imi mergea greu am scos-o si acum cu placa mea obisnuite merge de parca ar fi tot aia in el ce pot face trebuie sa resetez hard-diskul? si daca da cum o pot face?

1 răspuns:
| xFluing a răspuns:

Fiecare placa video, placuta RAM, placa audio etc. trebuie sa aiba si ele o placa de baza compatibila. E posibil ca pur si simplu place video pe care ai luat-o sa nu fie compatibila cu placa de baza (posibil, a ignorat-o si a folosit placa video integrata de pe placa de baza, dar considera-te norocos ca daca ceva nu e compatibil cu placa de baza, arde absolut tot)