| Norbert97 a întrebat:

Am un PC de anul trecut (Craciun) nou nout cumparat din magazin. L-am cumparat si deja in prima zi am avut probleme cu placa video. Imi aparea tot timpul ecran negru cand am avut driverele instalate adica porneam windowsul se incarca si apoi gata ramanea asa ecran negru (windows 7) Am dus-o inapoi la service si au bagat ubuntu bun a mers placa video a functionat dar am renuntat la el din motiv pentru ca era greu sa umblu cu el complicat. Am stat 3 luni fara placa video am dus-o la reparat in service i-au facut test la componente totu-l mergea perfect si au bagat alt bios in 2 zile si culmea ca placa mergea PERFECT! Dar din pacate dupa 3 zile aceeasi problema ecran negru sad Are cineva ceva idee ce sa fac? Nu mai vreau sa dau bani pe service nimic. Am pus alta placa video merge cu alta dar asta face fite ma gandeam sa ii pun alt bios. Nu are condensatori umflati m-am uitat eu atent.
Modelul placii video este: Amd radeon r7 260x 1gb gddr5

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Pune o placa video de la Nvidia apoi reinstaleaza windows! Bafta!