| Anonymus2r33 a întrebat:

Salut,am o intrebare, detin o placa video 1279MB NVIDIA GeForce GTX 570 (MSI) iar de cateva zile in jocuri de genul subnautica, the forest placa ajunge la 100 de grade si nu stiu de ce...Precizez ca placa am luat-o de noua.Eu ma gandesc ca -.ar trebui schimbata pasta termoconductoare dar nu stiu sigur si nu sunt nici expert.
Astept un raspuns, mersihappy

1 răspuns:
| teo_7965 a răspuns:

Coolerul placii s-ar putea sa nu functioneze, poate nu l-ai conectat corespunzator pe placa de baza. Ar mai putea fi suprasolicitata, incearca sa micsorezi detaliile jocurilor. 100 de grade sunt...multe, totusi. Verifica ca temperatura sa nu fie afisata in Fahrenheit.