| elysey a întrebat:

Salut,am o prb la placa video am zis sa o probez ok deci am descarcat prg de test pentru placa video(fur mark) asa se numeste si se incinge in 15 secunde pe la 86 grade am da eu close ca altfel se ardea mentionez am o placa video nVIDIA geforce gt440 gddr5.De praf am sters-o ieri, pasta termoconductoare ieri i-am pus am pe carcasa montan un ventilator care are 2600 de turatii si unul pe placa de baza cred ca ajunge ca procesorul sta in 24 grade idle, dar problema este ca si la prototype 2 joc 1 si sare la 80 grade.Mentionez ca inainte sa schimb pasta termoconductoare temperaturile erau mai normale ma jucam 4 ore tomb raider de ex si ajunge pe la 70 grade.Dau funda

3 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Nu are racire suficienta incerca sa pui un cooler mai puternic

| elysey explică (pentru itsoft):

Scuza-ma dar cred ca are racire buna are cooleru din fabrica adica nu l-am schimbat acum 2 ani am luat pc placa video este 380 lei trebuie sa aiba racire decenta macar.In idle sta 28 de grade iar cand dau sa intre intr-un joc de la 28 grade urca la 56 in 3 secunde nu exagerez dupa 15 secunde la 70 pe urma la 75 si mai departe intr-un minut ajunge la 87 si ceva maxim este 99 grade poate placa dar este exagerat de mult ridicata temperatura!

| elysey explică (pentru elysey):

Stie cineva? Am auzit ca pasta pana isi revine dureaza 3 zile am asteptat si tot temperatura crescuta rau am!