| seby97 a întrebat:

Salut, am o intrebare legata de componentele ale computerului.
As vrea sa imi schimb sursa pentru ca placa mea grafica cere 450W. Si ma intrebam daca e ok sa imi cumpar o sursa de 600W.
Ar fi vreo problema? multumesc

Răspuns Câştigător
| MrOvy a răspuns:

Nu este nici o problema, o sa functioneze perfect.
Sursa converteste tensiunea exact dupa necesitatea componentelor, daca aceasta e prea slaba pentru componentele tale o sa ti se restarteze PC-ul.
Dar in situatia ta 600W e chiar bun, eu as putea zice ca si una de 500W buna ar merge.
Bafta!

| seby97 explică (pentru MrOvy):

Fix asta este problema. Calculatorul mi se restarteaza.
Am decis sa iau una de 500 deoarece am vazut ca daca e prea buna sursa ia doar ceea ce ii trebuie. Iti multumesc pentru raspuns

1 răspuns: