| andrei3312 a întrebat:

Salut, am o intrebare, pot face overclock la placa video grforce 605?

2 răspunsuri:
| AlleXuSS a răspuns:

Salut da orice placa suporta cat de putin un boost(overclock) dar nu te astepta la performante enorme din placa de mai sus nu cred ca poti obtine un maxim de 5-8 fps-uri in plus ceea ce inseamna undeva la 2%
Poftim un link cu aplicatiile cu, care poti face oc-ul
https://linustechtips.com/......-software/
Nu recomand oc-ul acelei placi deoarece alti useri se plang ca e foarte instabila!

| andrei3312 explică (pentru AlleXuSS):

Am facut deja oc, la aceasta placa si m-a surprins, in csgo am castigat peste 40 fps uri si in fivem si gta v peste 20-25