| dariuuu a întrebat:

Se mai poate scoate overclock-ul de pe o placa video! ...SAU CUM O ADUC INAPOI CA SI CUM AM CUMPARATO!

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Pai o bagi in calculator si setezi valorile normale cu programul de OC
nu mai iti merge calculatorul/placa video... asta e, te duci cu ea direct
insa tine minte un lucru, NU ai pierdut garantia, ORICE AR ZICE VANZATORUL

exista o lege europeana care suna asa: nici o modificare SOFTWARE nu este considerata pierderea garantiei, in general se aplica la telefoane care erau root-ate, resoftare cu alt OS (de ex. LineageOS) si la care producatorul zice ca nu mai ofera garantie, iar asta e adevarat oriunde IN AFARA DE UE!