| AntonioOvidiu a întrebat:

Cum fac overclock la placa video sau procesor? Nu prea le am cu din astea...

2 răspunsuri:
| AaaaaAalexx a răspuns:

Daca nu le ai, atunci iti recomand sa nu o faci. Mai apoi iti trebuie un PC/laptop care sa poate face OC, nu merge pe orice puscatura dual core de 1.7 laughing
Daca totusi vrei sa te lamuresti, da restart la pc si intra in setari si de acolo, daca stii putina engleza te descurci. Daca schimbi valorea de la procesor si cand pornesti pc-ul iti da blue screen, trebuie modificat voltajul, dar nu iti recomand(din nou) sa faci asta. Plus ca pentru OC iti trebuie "racire" in plus decat ai acum.

| AntonioOvidiu explică (pentru AaaaaAalexx):

Ok! Am procesor destul de bun:AMD Atholn 2 x2 250 3.0. Ghz! Mersi oricum!