| Didyousaidthat a întrebat:

Salut..am o intrebare.Pot sa ma duc la anul' la liceu mate info intensiv info, cu toate ca eu n-am facut info deloc pana acum si nu stiu nimic? Adica vreau sa spun, ca din a 9 a, informatica se ia de la inceput? Sau profesorul are pretentia ca daca suntem la intensiv info sa stim cate ceva despre materia lui? Precizez ca la mate ma descurc de 8-9, iar cu informatica daca invat de la inceput cred ca pot sa fac fata, dar problema e ca nu sunt sigura daca sa fac pasul asta sau nu.

1 răspuns:
| pisicutablue a răspuns:

Sa stii ca informatica e diferita de ce ai facut pana acum nu e vorba despre calculatorea ci despre calcule in pseudocod si intra 10 in C++ stiu pentru ca si eu sunt la acest profil.Si se ia de la inceput asa ca nu-ti fa griji. Daca mai ai nev de lamuriri imi lasi id printr-un mesaj privat