| LmmMihai1994 a întrebat:

Salut,am o problema, cand vreau sa intru in School of Dragons(nu numai jocul asta) imi arata asta:
https://imgur.com/whkSYxn

6 răspunsuri:
| Andresso a răspuns:

E din cauza rezolutiei.
Nu stiu cauza clara, dar probabil, asa cred, ca nu ai instalat driverele de la placa video.
Incearca sa umbli la setarile unui joc si sa-i dai la rezolutia nativa a monitorului tau.

Alta metoda:
Daca ai o alta rezolutie la monitor in afara de cel nativ, atunci pune-l pe ala nativ, acela pe care il aveai de cand ti-ai cumparat pc-ul/laptopul

| LmmMihai1994 explică (pentru Andresso):

Am sa incerc

| LmmMihai1994 explică (pentru Andresso):

Diverele sunt alea C D?

| Andresso a răspuns (pentru LmmMihai1994):

Driverele sunt niste "programe" pe care trebuie sa le instalezi ori de pe CD-ul placii video(daca detii asa ceva) ori de pe net.

| Andresso a răspuns (pentru LmmMihai1994):

Spune ce placa video ai.

| LmmMihai1994 explică (pentru Andresso):

Aa gata stiu de care zici