| FlorinPDR a întrebat:

Salut,am o problema cu calculatorul mi-am cumparat o placa de baza fiindca cea veche s-a ars totul bine si frumos dar acum am lag in orice joc(nu se blocheaza doar merge sacadat), de exemplu league of legends pingul variaza mereu intre 10 si 3 sau la cs am ping 160, configuratia procesor dual core 2.0 Ghz 2 Gb rami, placa video 512mb iar viteza la net este de 12mb/s (adica 1, 2 mb/s viteza de descarcare).
Inainte sa se strice avea aceeasi configuratie si aceeasi viteza si mergea perfect, acum pana si browserul se deschide dupa 10 secunde.

Răspuns Câştigător
| Skilline2012 a răspuns:

Probabil ai o placa de baza de viteza mai mica sau ti-ai schimbat hard-disk-ul (da, si hd-ul are legatura, nu doar Rami/Procesor/Placa Video)

2 răspunsuri:
| Skilline2012 a răspuns:

Placa ta video e foarte modesta. Procesorul presupun ca e un dual-core, merge (daca e single core... deja nu ar mai trebui sa ai pretentii).

| FlorinPDR explică (pentru Skilline2012):

Da procesorul e dual core...pai e ciudat pana sa mi se arda placa de baza totul mergea perfect raspundea la secunda cu aceeasi placa video...

| Skilline2012 a răspuns (pentru FlorinPDR):

Probabil ai o placa de baza de viteza mai mica sau ti-ai schimbat hard-disk-ul (da, si hd-ul are legatura, nu doar Rami/Procesor/Placa Video)