| FaraSperantaSEN a întrebat:

Salut, am o problema cu League Of Legends
deci sa eplic: la inceput cand il deschideam imi dadea eroarea

[C:\Riot Games\League of Legends\RADS\system\rads_user_kernel.exe
This application has failed to start because the application configuration is incorrect. Reinstalling the application may fix this problem.]

apoi am cautat rezolvari pe net pana am rezolvat acea eroare si acum imi da asta

[Failed to launch RADS\system\rads_user_kernel.exe]

am cautat acest fisier in lol am dat dublu click pe el si mi-a dat erarea cea veche

[C:\Riot Games\League of Legends\RADS\system\rads_user_kernel.exe
This application has failed to start because the application configuration is incorrect. Reinstalling the application may fix this problem.]

am incercat cam orice rezolvare de pe net, am inlocuit acest fisier, am facut update`urile la windows, instalat reinstalat jocul de vreo 15 ori sters absolut tot legat de lol dezinstalat din control panel si reinstalat, am reinstalat si acele programe care le cere direct x, Adobe air, net framework

si totusi nu merge, stie cineva cum as putea sa rezolv? folosesc Windows XP sp3

1 răspuns:
| Albert062000 a răspuns:

Nu stiu ce ar putea fi... incearca sa descarci LOL-ul din alta sursa, poate e stricata acea versiune de download. Daca l-ai luat de aici https://signup.eune.leagueoflegends.com/en/signup/redownload, incearca cu windows-ul, pune saptele.