| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am o problema cu microfonul.Cand vorbesc cu cineva mi se aude vocea groasa,dar inainte nu avea nimic,problema persista de cand mi-am cumparat PC NOU.Ce pot face,trebuie sa-i bag vreun driver special, ceva? este microfon de la Genius.Multumesc mult. FUNDA

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce driver de sunet ai? Daca e realteck, vezi ca din setari poti face vocea putin mai ingrosata/subtire.Ai incercat si alt microfon? Daca ai jack si-n fata si-n spate incearca-le pe amandoua vezi daca e vreo diferenta.

| anonim_4396 explică (pentru CM7YRE):

Am de la realtek, da.Dar nu se aude gros, se aude metalic....nush cum sa explic.Am Genius cu jack de intrare in unitate, atat.ALt microfon n-am incercat.