| MiculAjutor a întrebat:

Am o problema cu pc-ul. Vreau sa instalez din nou windows 7 pe el, o instalare care sa stearga tot.Problema este ca nu pot sa selectez sa booteze de pe dvd/cd/stick usb.Cand intru in bios mouse-ul si tastatura nu mai functioneaza.Mentionez ca placa mea de baza este ASUS.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Mouse-ul e normal sa nu mearga... big grin iar tastatura merge DAR numai butoanele cu sageti din dreapta jos sau + - sau butoanele cu f1 etc depinde de la pc la pc asa vei putea face setarile in bios cu tastatura NU cu mouse-ul!
Apoi la : Advanced - Boot Option vei face cum vrei sa bootezi! Bafta!