| Daniel_Flutar_1994 a întrebat:

Am o problema la un laptop ASUS! Am incercat sa reinstalez windows-ul si din prima incercare a luat DVD-ul dar la Windows is starting (inainte de formatarea partitiilor) ramanea blocat!
Cand am dat restart la Laptop nu pot sa imi dau seama din ce motiv intra direct in BIOS dar in bios la sectiunea de BOOT nu imi vede nici o componenta. Poate sa ma ajute cineva?
Mai jos am pus o poza cu sectiunea BOOT. Multumesc!

http://i68.tinypic.com/ezqr81.jpg

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra la Boot Options Priorities si seteaza DVD-RW-ul. Daca nu merge incearca sa dai disalbe sus la Fast Boot. Apoi incearca cu enable si sus si la Launch CSM. Fa incercari pana iti iese.