| Alecsandriii a întrebat:

Salut, am o problema legata de jocuri si un monitor, recent mi-am luat un PC bun care are intrare de hmdi (PC-Monitor) iar monitorul meu nu a fost schimbat el avand iesire doar VGA, asa ca am luat un adaptor vga-hdmi sa il pot conecta la noul PC.
Totul a mers superb pana cand am instalat un joc.Am intart in joc si s-a inchis ecranul in acel moment cand am intart si mi-a aparut asta : https://imgur.com/a/75FWi
Pentru a ma convinge am instalat si alt joc (CSGO) si aici mi-a mers fara probleme
Am windows 10 (daca ajuta )

4 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Schimba pe rezolutia 1280x1024 pe 60hz.

| Alecsandriii explică (pentru AlinKun):

Am facut asta din Nvidia Control Panel, la joc nu stiu cum pentru ca atunci cand intru nu vad absolut nimic

| AlinKun a răspuns (pentru Alecsandriii):

Incearca metoda asta.
http://prntscr.com/hur0nv
Click 2, proprietati, compatibilitate, ruleaza in 640x480. Si o modifici dupa din joc.

| Alecsandriii explică (pentru AlinKun):

Nu merge, adica imi schimba rezolutia da doar a clientului jocului