| Alecsandriii a întrebat:

Salut, am o problema si cred ca e de la monitoru meu.
Cand intru intr-un joc imi apare avertizarea asta https://imgur.com/a/75FWi
eu am un calculator cu iesire hdmi, iar monitoru are VGA, si pentru a le lega am pus un adaptor la PC sa intre cablu VGA.
In alte jocuri cand intru merge dar in asta (LoL) nu merge.
Am windows 10 ( daca ajuta cu ceva)

9 răspunsuri:
| Giz?z a răspuns:

Ţi-au răspuns ceilaţi corect. Doar îţi zic că mai bine îţi iei alt monitor. Adaptoarele alea îs de rahat. Un monitor full HD de 60 cm diagonală şi intrare HDMI îl găseşti şi la 450 de RON. Nu e o avere.

| xSega a răspuns:

E din cauza rezoluției jocului, nu este suportată de monitor si așa se întâmplă

| BogdanBz a răspuns:

Incearca sa fortezi intrarea jocului in windows mode. Cand intri in joc apasa alt enter in acelasi timp si daca iti intra in windows mode, intra in setarile jocului si schimba rezolutia.

| SamuraiOkami a răspuns:

Schimba rezolutia din client (ai o rotita in coltul din dreapta sus al clientului)

| Alecsandriii explică (pentru SamuraiOkami):

Nu e nimic acolo legaqt de asta, problema apare in game nu in client

| SamuraiOkami a răspuns:

Din client poți schimba rezoluția din joc...

| Alecsandriii explică (pentru SamuraiOkami):

Nu pot, daca imi arati tu iti trimit 50 lei pe paypal

| SamuraiOkami a răspuns:

Asculta, intri in C:\Riot Games\League of Legends\Config\game.cfg. Ii dai open cu notepad si schimbi height si width la o rezolutie buna. Daca vrei sa ai...de exemplu 1366x768 pui la height 768 si la width 1366.
Dupa ce iesi din folder sa dai save changes.
Daca respecti tot ce ti-am zis o sa-ti mearga garantat.
Pe lol ma cheama Samurai Okami, astept giftul promis tongue
Multa bafta!

| Alecsandriii explică (pentru SamuraiOkami):

Il am asa ma... 1280x1024 si cand intru in joc tot imi apare chestia aia, crede-ma am incercat asta de mult... uite daca nu ma crezi https://imgur.com/a/bvUwR