| JustMan82 a întrebat:

Salut, am o problema legata de placa video. Fara motiv mi s-a creeat un foarte mare lag asupa jocurilor si nu stiu de ce, pur si simplu nu am facut nimic, am bagat windows-ul de 3 ori si tot la fel de prost imi mergeau jocurile de ex: la jocul League of Legends aveam 40 fps acum 4-7, in joc, pana si in metin avea foarte mare lag. Si toate astea dintr-o data, am stins calculatorul, am intrat peste cateva ore, si asta s-a intamplat. Astept sfaturi si daca imi puteti recomanda un program, ceva care sa poata detecta "sanatatea" pieselor din calculator. (Ofera funda celui mai convingator raspuns).

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Vezi in BIOS cum stai cu temperaturile. Posibil sa se fi dus naibii vreun cooler. Pentru verificat temperaturi e foarte bun si AIDA64.

| userul7200 a răspuns:

Incearca sa faci update la placa video, sau poate ti s-a dus ceva la ea nici un lucru nu tine la nesfarsit... poate nu e de la placa video, dupa ce reinstalezi windows nu uita ca trebuie reinstalate si driverele corespunzatoare.