| MariusZap a întrebat:

Salut am o problema.Nu stiu de ce computerul meu scade in performanta pe zi ce trece.Computerul meu este relativ vechi de vreo 4 ani il am insa pana acum 1 an nu a facut probleme.Mi-am inlocuit sursa, rami si hardiskul acum 2 ani.Atunci a mers perfect.Sa va spun problemele pc-ului.

1.cand ma uit la filme pe youtube sau alte siteuri imaginile se vad tremurat iar sunetul pe langa.nu poate fi viteza la net pentru ca am 6 mega/sec
2.Mai demult Counter Strike 1.6 imi mergea pe Steam cu 101 FPS iar acum merge cu 60
3.pc-ul se incarca foarte foarte greu si din cand in cand imi da ecranu albastru al mortii...

Cauzele nu pot fi:memoria mica a hardului(mai am 120gb liber), rami sunt bunicei am 1.25 si mergea mai bine cand aveam 512! Nu windowsul e de vina acum 4 luni l-am reinstalat.

Daca m-a puteti ajuta vreau sa imi spuneti explicit ce trebuie sa fac.Multumesc.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Virus, supraincalzire, memorie video/placa video pe duca.

| MariusZap explică (pentru KodrutZ):

Virus nu are cum am Nod32 legit.Supraincalzire nici aia pentru ca asa cum am spus mai sus am inlocuit sursa si ventilatoarele cu una mai noua si mai performanta si silentioasa.De placa video habar nu am asta e singura componenta la care nu m-a pricep. Daca ai putea sa imi dai mai multe detalii messu meu:mariusbig24

| KodrutZ a răspuns (pentru MariusZap):

1. Scrie undeva ca antivirusii cu licenta sint complet imuni sau cum?
2. Nu conteaza ce si cu ce ai inlocuit, nu ai facut asta acum o saptamana. Verifica temperaturile ACUM.
3. Ia si uita-te frumos cu un program de monitorizare a temperaturilor la cum sta problema IN LOAD. AIDA are asa ceva, ca si Sandra, PcWizard si multe altele.

| MariusZap explică (pentru KodrutZ):

Auzi asa nu rezolv nimic.Da-mi un contact ceva sau un ID de messenger sa imi explici mai detaliat. Daca reusesti sa imi explici iti voi de funda oricum.

| KodrutZ a răspuns (pentru MariusZap):

N-am timp de stat la povesti pe teme pe care le gasesti perfect documentate pe gugal. Ete - http://www.cpuid.com/softwares/pc-wizard.html