| Smoke_CannabYs_1995 a întrebat:

Salut am pe placa mea de baga 2 sloturi ddr2 si 2 sloturi ddr 3 si am pe ddr 3 4 gb rami 1600 mgh si pe ddr 2 aveam 2 gb ram 1066 mgh ma intreb daca merge sa-i pun si pe aia de ddr 2 sa fac 6 gb ram dar imi este frica poate ard placa... am pe placa de baga cei ddr 3 ....scuzati categoria

2 răspunsuri:
| Rosoga_Cristi_1994 a răspuns:

Nu ai cum sa arzi placa de baza se poate ca placa de baza sa nu dea voie la memori diferite si daca da o sa iti mearga toti 6 gb la 1066 mhz chiar daca ai pe ddr3 1600

| JohnnyWylde a răspuns:

Nu se poate sa ai in acelasi timp memorii ram de frecvente diferite indiferent ca sunt ddr2 sau ddr3. PC-ul va porni dar nu va intra in windows, ecranul va ramane negru.