| anonim_4396 a întrebat:

Deci daca bag niste rami ddr2 in unitatea ddr1 se arde unitatea?
si alta intrebare acest model phoenix bios d686 bios e placa de baza are 3 sloturi de rami da e ddr1 asa cred eu i-am bagat ddr1 si video pe agp, da mai am jos un slot de Pci Express se poate asa ceva? 2 sloturi agp si pci expres adica cum ar veni ddr1 si ddr2 este?

Răspuns Câştigător
| andreyxplode a răspuns:

Rami ddr 1 cu ddr 2 nu se potrivesc daca ai 2 sloturi diferite foloseste numa un tip de rami pentru ca cel mai rau caz ti se arde rami sau cel mai bun caz va aparea un piunit (un sunte). multe placi de baza au o configuratie "dubla" ca sa ai de unde alege.