| unMinuTo a întrebat:

Am posibilitatea dupa atata timp sa imi pot cumpara si eu un calculator..Am gasit 2 posibilitati, un Intel si un Amd. Va rog din suflet sa ma ajutati sa aleg unul mai bun, sa pot rula si eu un joc gen Need for Speed The Run sau Call of Duty MW3... Fara sa fac vreun upgrade 2-3 ani... Aici am linkurile : 1) http://domo.ro/......hlon_II_X2
2) http://www.altex.ro/......-1gb-linux

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te axa pe ce ai ales tu, sa ma uit si eu, ce buget ai?

| Aleen a răspuns:

Intel va fi mereu superior AMD-ului. In plus 2) are o placa video excelenta, exact ce iti trebuie tie pentru gaming. Recomand 2).

| Redbull11 a răspuns:

Tiasa recomanda AMD folosesc si eu si la FEL CA IN DESCRERE AMD athlon II x2 PROCESORU IL AM DE 3.3 4 giga numai ca am atiradeon acolo e nVIDIA n-am incercat dar eu merg pe atiradeon ti-l recomand AMD merge bine si cu siguranta iti ruleaza ale 2 jocuri si multe altele

| unMinuTo explică:

Am maxim 14 milioane.