| SJ001 a întrebat:

Am postat un joc pe Google Play - Fufi Bird. Cum ar trebui sa procedez sa il popularizez, ca sa aiba cat mai multe descarcari? L-am distribuit pe Facebook dar nu sunt multi care sa il descarce se acolo. Cum ar trebui sa procedez?

1 răspuns:
| Johny_George_1997 a răspuns:

Pai ca sa il popularizezi ar trebui o campanie opublicitara ca sa faci reclama la joc ceea ce tear costa mult prea mult. poti ca sa astepti si daca jocul este bun si frumos o sa se popularizeze singur si ai mai putea sa il distribui si pe twitter Instagram Facebook descarca si aplicatia 9gag ca acolo sunt ff multi oameni si ii rogi daca vor sa iti testeze noul joc si pui o poza cu jocu sa vada si ei si posibil sa mai castigi si de acolo niste descarcari. funda?