| Prohozescu_Ciprian_2000 a întrebat:

Am dezvoltat de curand un joc pentru Android doar ca nu stiu cum sa il promovez. Pe Google Play nu il descarca nimeni pentru ca nu are descarcari. Nu am prieteni si, pe Facebook, din cei 300 nu il descarca nimeni. Exista vreun site/comunitate unde sa imi pot promova aplicatiile (gratis, evident) si chiar sa fie vazute (ca noutati, nu doar daca au 1M descarcari)? Ma poate ajuta cineva care a mai facut asta? Va multumesc. P.S.: Sunt elev, nu am firma, am lucrat singur la aplicatii.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cumpara niste reclama pe FB/fa un press release si trimite-l site-urilor de profil.

| n1445 a răspuns:

Cum se numeste jocul?
Ai putea sa il distribui pe Facebook si sa setezi confidentialitatea postarii ca "Public" asa o sa il vada si prietenii prietenilor si orice persoana straina care iti viziteaza profilul.

| Clorox a răspuns:

Cum se numeste si despre ce este?