| iGoxi a întrebat:

Am primit cadou de ziua mea Counter Strike Global Offensive dar imi merge in 20 fps, cum aş putea face să mearga mai bine?
Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| Bobby711 a răspuns:

Opreste v sync; motion blur pastreaza calitatea texturilor mai ridicata si restul lasa le mai jos asa arma ta din mana va arata mai bine decat alte lucruri din fov-ul tau gen terenul cladirile etc. Opreste efectele gen fumul, particulele. Cam atat asta merge pentru orice joc nu numai cs go

| iGoxi explică (pentru Bobby711):

Am facut tot ce ai spus doar ca nu am mai marit calitatea texturilor(erau toate la LOW), cum opresc fumul, particulele?
Iti dau funda daca spui!

| Bobby711 a răspuns (pentru iGoxi):

Pai nu trebuie sa ti toate la low neaparat 30 fps sunt suficiente eu de exemplu joc wot pot juca cu 35 fps la grafica imbunatatita si 85 la standard cu toate alea la max eu joc asa ca pot seta fov-ul mai mare pe standard fara sa imi afecteze performantele + ca e mult mai bine la manevrele in viteza.
pot sa iti spun cum sa opresti fumul insa ma indoiesc ca vei intelege ceva laughing
asta ar trebui sa te scape de fum intr o anumita masura r_drawparticles 0 la unele persoane merge la altele nu habar nu am de ce vezi daca iti merge tie daca nu pot sa incerc sa iti explic metoda complicata big grin

| iGoxi explică (pentru Bobby711):

Faza cu r_drawparticles 0 nu merge, merge doar pe serverele cu sv_cheat.
Explica-mi metoda "complicata" laughing

| Bobby711 a răspuns (pentru iGoxi):

Ok. ai fost avertizat laughing
#include

public OnPluginStart()
{
AddTempEntHook("EffectDispatch", TEhook);
}

public Action:TEhook(const String:te_name[], const Players[], numClients, Float:delay)
{
if(StrEqual(te_name, "EffectDispatch") && TE_ReadNum("m_iEffectName") == 124)
{
return Plugin_Handled;
}

return Plugin_Continue;
}

nu voi mai intra pe site pentru cateva zile cuz of reasons deci daca ai intrebari lasa mi un pm in caz ca se va sterge intrebarea

| Bobby711 a răspuns (pentru Bobby711):

La inceput e #include

| Bobby711 a răspuns (pentru Bobby711):

Lol nu ma lasa sa iti scriu laughing deci vine totul legat fara space exact asa dupa include < s d k t o o l s >

| Bobby711 a răspuns (pentru Bobby711):

dupa include scrii asta < s d k t o o l s > dar fara space intre ele nu ma lasa sa il scriu cum trebuie