| denisboss0007 a întrebat:

Salut happy am primit o placa nVIDIA geforce 8800 gt 512mb ddr3 128 bit si am incercat sa o pun pe en Asus p5pl2 cu procesor pentium D de 2, 80 gh si 2gb ram ddr2(o singura placuta)si o sursa titan de 500w.Dar tot ce face ii un beep incontinu cand pornesc unitatea.Va rog ajutor:este ceva ce pot face sau ma chinui ca prostul(daca exista o posibilitate explicati-mi ca la omul prost).

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ai montat alimentarea de 6 pini pentru placa video?

| CPAElites a răspuns:

Trebuie sa faci update la bios cu ultima versiune!

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Placa video Nvidia 8800 Gt consuma maxim 105W Full Load (100%).
Daca ai o sursa de 500W ar trebuie sa mearga.

2 Vezi daca ai prins bine in placa de baza si ai fixato pe slot ca sa nu se miste.

3 Unele placi video cer o mufa de alimentare separat (la 8800Gt) cere o mufa de 6 pini sau 8pini, aceele mufe le ai in sursa ei una din aceea si o conectezi in placa video.