| darkbluu a întrebat:

doresc sa-mi vand PC-ul pentru a cumpara unul din piese si vreau sa stiu cam cat mi-as lua pe el la piesele care le am :
Monitor Samsung SyncMaster 720n
Carcasa Delux DVD-RW cu port pentru flopy disk 2 porturi usb in fata + 2 porturi pentru casti ( microfon + sunet )
Placa de baza ASUSTeK Computer INC. P5PL2
Placa video NVIDIA GeForce 9600 GT 512mb 1280x1024 32bit 60Hz
Procesor Intel Pentium 4 CPU 3. 20ghz (2CPUs) ~3. 20ghz
Memorie RAM : 4GB DDR2
Sursa nu o stiu deci nu stiu ce sa spun despre ea...
hdd 300gb

7 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Daca HDD-ul este SATA sa nu îl vinzi.
Cam 400-500 lei poți lua cu tot cu monitor. Nu te aștepta la mai mult ca nimeni nu o sa dea mai mult.

| darkbluu explică (pentru trolololo):

Cred ca este prea putin. Un prieten de-al meu a cumparat un PC cu 1000lei si nu-i mergea nimic pe el. Avea 512mb ram, 50gb memorie in el, processor de 2, 4ghz. Deci nu stiu cum pot eu sa iau asa putin.

| trolololo a răspuns (pentru darkbluu):

Pai prietenul tău și-a luat teapa. Eu am abia am vândut un PC mai bun cu vreo 700 lei.

1. Monitor - 150 lei
2. Procesor - 80 lei
3. Placa de baza - 90 lei
4. RAM - 80 lei
5. Placa video - 80 lei
6. Sursa + carcasa - 70 lei.

Deci cam 550 lei, dacă ai noroc.

HDD-ul nu l-am pus fiindcă nu merita vândut. Cele noi sunt foarte scumpe.

| darkbluu explică (pentru trolololo):

Eu cand am PC acum 5 ani l-am luat cu 2600 lei. Plus ca am cumparat placa video, procesor, ram de la mine.

| trolololo a răspuns (pentru darkbluu):

Nu are importanta cu cât l-ai luat e complet irelevant. Il dai la prețul pieței. Componente se devalorizează tot timpul. Fii bucuros dacă reușești sa îl vinzi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

400 mi se pare un pret bun!

| Gradinaru_Radu_1990 a răspuns:

Sa stii daca il cumperi pe bucatele computerulde vine mai scump... cel mai bine e sa-l il iei deja ansamblat...