| DumiDumitrel a întrebat:

Salut! Am resetat un ps4 din greșeală și mi-am băgat aceleași conturi dar când vreau să mă joc îmi cere să instalez jocurile respective dar când le instalez zice că sunt deja in baza de date... Mă poate ajuta cineva vă rog?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Ai dat prea multe detalii dar nefolositoare
nu ai zis la ce conturi te referi!
una este contul de utilizator care este gratuit si poti face mai multe!
si alta este contul platit de PSN

daca contul de utilizator cel intern si gratuit iti face probleme, atunci il stergi si faci unul nou
reinstalezi iarasi jocurile si vezi daca mege

daca problema este in online cu contul PSN (desi acolo jocurile sunt digitale si nu au legatura cu cele fizice)atunci te poate ajuta doar cei de la suportul playstation