| EneMihnea a întrebat:

Salut, am reusit sa strang 11.000 lei si eram curios care ar fi cel mai bun calculator(+un monitor bun) de gaming care sa se incadreze in acesti bani. Nu vreau sa il ansamblez pe piese, deoarece sunt prea multi bani ca sa risc, dat fiind ca nu am experienta si mi-as dori sa ii folosesc pe toti, adica sa nu imi iau unul mai slab si sa raman cu bani. Va multumesc.

2 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Https://m.emag.ro/......DD2RGNBBM/
La monitor depinde de preferinte: cati inch sa aiba, ce rezolutie, ce rata de refresh, curbat sau nu.

| EneMihnea explică (pentru marian37):

In 200 de lei ramasi as putea sa ma incadrez intr-un ecran curbat bun, si daca nu care ar fi cel mai mare ecran full hd pe care as putea sa mi-l iau?(nu ma intereseaza prea tare refresh rate-ul)