| andreispeed77 a întrebat:

Mias dori si eu un pc pentru gaming si am in jur de 2000 lei vreau un calculator ff bun pentru acesti bani, deja asamblat! Funda

Răspuns Câştigător
| BLKZ a răspuns:

Best-buy-ul in acest buget se invarte cam la config. asta : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/480848/. Poti alege si asamblarea standard care costa 39 lei(o gasesti la pagina "Trimite comanda").

| JustCosmin a răspuns (pentru BLKZ):

Configuratia este buna, dar eu nu as recomanda "DVD-Writer Samsung SH-222AB" pentru ca dupa cateva "arderi" de cd/dvd-uri, isi cam da duhul. Eu detin acest DVD-RW la PC si pana acum l-am trimis in service de 2 ori, prima data mi-a dat altul nou si a doua oara au schimbat capul de citire.

4 răspunsuri:
| nerito a răspuns:

Nu gasesti pc asamblad foarte bun sa jicem are rami multi dar placa vide cu buffer mic
Cel mai bine e sa faci unu din piese dar oricum uitate pe emag.ro poate gasesti ceva

| p3trutz222 a răspuns:

Aici ai o conv=figuratie facuta pe eMAG care este 2300lei dar se merita.
HDD Western Digital Caviar Blue KX, 500GB, 16MB, 7200rpm, SATA 3,
Placa de baza Asus M5A78L/USB3, socket AM3+,
Procesor AMD FX 4100 3. 600MHz, 4MB, socket AM3+, Box,

Memorie Kingston 8GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2),
Carcasa Midletower Delux 450W ATX, 4 bay, USB, SATA, silver & black MF432,
Placa video MSI ATI Radeon HD 4850, 1024MB, GDDR3, 256bit, HDMI, DVI PCI-E,
BluRay Disc Re-Writer LG BH10LS38, Retail, Negru.
Sper ca te-am ajutat

| BLKZ a răspuns (pentru p3trutz222):

S-o crezi tu ca aia se merita. In primul rand ai pus o placa video de generatie foarte veche(de acum vreo 2-3 ani), cu un consum foarte mare si temperatura(55 nm) care necesita alimentare 6 pini de care chinezaria de sursa pe care i-ai recomandat-o nu dispune. Ai mai pus o carcasa cu tabla de conserva, o sa vibreze din toate incheieturile, un procesor relativ bun, dar cu un consum ceva mai mare pentru un procesor pe 32 nm.
Comanda tu aceste piese, asambleaza-le si da drumul la pc si ai 99% sanse sa-ti pocneasca sursa la cat de slab calitativ este.