| AleX12139239123 a întrebat:

Am s eu o problema si nu stiu sa o rezolv am un TV Finlux cu internet (functie) si la setari cand dau la retea si selectez WIFI imi da Cheie WIFI dedetectata! Ce sa fac ca sa mearga conectat la WIFI?

5 răspunsuri:
| Cherry94 a răspuns:

Trebuie sa introduci parola de la wi-fi, sau wi-fi key de pe eticheta routerului.

| AleX12139239123 explică (pentru Cherry94):

Asta e problema ca nu imi vede WIFI-ul

| Cherry94 a răspuns:

Daca are cablu, incearca sa il conectezi prin cablu, daca nu vede reteaua wi-fi, dar alte dispozitive dn casa o vad, inseamna ca are o problema tv-ul. Poti face o resetare routerului si apoi sa reincerci, daca tot nu merge, trimite-l in service.

| AleX12139239123 explică (pentru Cherry94):

OK... inca ceva mie la televizor mi-a dat un CD cu nero essential home

| AleX12139239123 explică (pentru AleX12139239123):

Cabd am conectat cablul mi-a mers dar ca sa conectez mereu cablu e mult de munca ca am tv-ul prins in perete