| ALexUser a întrebat:

Daca cumpar un cablu adaptor hdmi-vga pentru a face legatura dintre un monitor 1920x1080 si o Consola MICROSOFT Xbox One Slim 500 GB, alb, se va pierde din calitate?+ Se pote face acest lucru, adica sa pun adaptorul pe cablu si sa-l leg la monitor, va merge sa vad ce e pe consola?

Răspuns Câştigător
| Hyper23 a răspuns:

Bun deci merge sa bagi monitoru, merge sa vezi ce e pe consola dar depinde cablul hdmi, pretul eu folosesc cablul acesta, si am xbox one de 5 luni si nu am nici o problema,
cablu: https://altex.ro/cablu-hdmi-natec-genesis-premium-pentru-xbox-one-3m/

Este recomandat.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Cablul HDMI tranzitează semnale digitale deci calitate nu se pierde (pe distanțe mici cum e la tine 1-2 m)