| FuegoJr a întrebat:

Salut.

Am si eu net de la RDS&RCS. As vrea sa imi fac ip dinamic, am auzit ca este mai bun din punct de vedere. Faza este ca eu am router. Mai am o sora si folosim acelasi router, un EDIMAX BR-6104K. Merge pe acest router IP dinamic? Si daca merge, cat costa pe luna. Costa ceva in plus acest IP?

1 răspuns:
| tzintzi a răspuns:

Nu ai cum sa ai pe router acelasi ip dinamic.Ma gandesc ca ai vrea sa 2 ipuri dinamice,dar aici nu mai are treaba routerul, iti trebuie inca o conexiune de la rds, deci inca un abonamenthappy
E mai rentabil si normal sa ai 2-3 ipuri dinamice decat router, pentru ca asa atingi viteza maxima suportata de banda si nu suporti fitele facute de router (gen disconnect/error)