| erol a întrebat:

Cum configurez un router edimax br-6104k sa imi furnizeze net la 2 calculatoare avand in vedere ca cablul de net care intra in router provine de la un alt router(wireless)?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Il configurezi ca ABSOLUT ORICARE alt router wireless. Nu trebuie o setare speciala. Asta face router-ul, ca de asta e router, ca sa faca ce spui tu.

| erol explică (pentru sltlp):

Era vorba de 2 routere. schema era modem -> router wireless->router simplu. routerele erau la distanta destul de mare unul fata de celalalt. solutia gasita a fost sa configurez routeru ca pe un switch. mersi oricum

1 răspuns: