| An0N1M a întrebat:

am si eu o intrebare:atunci cand conectez netul imi apare o viteza de 372 kb/s, dar cand downloadez ceva de pe net nu trece de 40-60 kb.stie careva cum sa o maresc? funda si vot si ii raman dator!

1 răspuns:
| Marius_1339 a răspuns:

Uite parerea mea. Este posibil ca tu sa ai o viteze de download de 372 Kb (kilobiti). Atunci cand downloadezi ceva dp net iti apare viteze in unitatea de masura numite byte. (1 byte = 8 biti)

Asta inseamna ca viteaza ta de download nu poate trece de 90 kilo byti.