| AndreiIatan2123 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare despre acest laptop. https://altex.ro/......5ZABR156/.
Cat de bun este si in cate fps-uri duce jocuri gen: cs go, lol, far cry, gta v si multe altele.
A da si ii mai pot pune inca 4 gb de ram sa mearga pe dual channel? PLS Raspundeti

4 răspunsuri:
| RobertRawr a răspuns:

Poti sa ii pui 4 GB insa nu o sa te ajute la jocuri. Poate tine CS:GO pe low insa Fortnite si GTA nici o santa. Acest laptop nu este pentru jocuri.

| AndreiIatan2123 explică (pentru RobertRawr):

Am căutat și pe YouTube și am văzut că procesorul și placa video duc in GTA și fortnite. Oare să fie fake?

| RobertRawr a răspuns (pentru AndreiIatan2123):

Era pe laptop? Laptopul sacadeaza performana.

| FloriN714 a răspuns:

Nu e laptop de gaming, insa cs go il duce in 100+fps pe Low, recomanda un laptop la 3000lei + cu Ryzen 3 2200g, u = ultra low voltage => performanta foarte mica