| andyy96 a întrebat:

am si eu o intrebare la voi. dc imi merge gta 4 in reluare. am 3gb de ram ddr2, placa video nVIDIA geforce8400 ghz 1gb ddr3, procesor 3.0 ghz dual core. sursa 250 w. placa de baza gigabyte. dc imi merge jocurile in reluare. cum ar fi-- Grand theft auto 4. Dead island, imi merg cu lag. in reluare. nu stiu ce sa mai fac. va rog ziceti-mi o solutie ce sa fac? sa imi mearga mai bine happy happy

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Placa video te trage foarte mult in jos. I-ati placa video ok. Eu cu un r7 240 ddr5 am reusit sa-l joc cu setarile high pe rezolutie cea mai mare.

| SilviaDulcik a răspuns:

Iti trebuie o placa video mai buna. Recomand sa iti cumperi macar R7 250X sau GTX 650 cu GDDR5 si o noua sursa care sa duca tot consumul.

| RaduTN a răspuns:

Ai sistemul slabut pentru jocurile acestea, iti poti instala Windows XP, configurezi placa video pentru o performanta sporita si jocul la fel, o sa arate el mai urat dar macar nu ai lag.