| deealina20 a întrebat:

Salut!
Am si eu o intrebare, nu stiu aca v-ati jucat sau nu jocuri cu mistere cand erati mici.
Eu jucam adesea si astfel am invatat engleza.
Erau cateva jocuri cu gasirea obiectelor, unul ditre ele era mai de groaza, cu o fetita prinsa intr-un spital si cu cat inaintai in nivele, eliberai fetita. La sfarsit, incepea sa raa si ii crestea aripi de fluture.
Celalalt tot cu gasirea obiectelor era cu o femeie ce puteai s-o imbraci(in indianca, anii 60) si pe parcursul jocului erau fel si fel de puzzle uri, de exemplu sa cureti semineu pentru a gasi un cod.
Va rog spuneti-mi macar denumirea unuia dintre ele, imi e dor sa le joc!

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna. Am jucat, dar erau altfel, nu cum ai descris tu :)) Vezi pe aici, poate gasesti ce cauti https://www.gameslikee.com/......tery-game/