| 2g2g32 a întrebat:

SALUT.
Am si eu o problema cu fortnite ul, cand intru in el de pe epic games imi apare interfata de la fortnite iar mai apoi scrie jos in dreapta initializing iar dupa 10 20 de secunde se inchide si intra inapoi in epic games, ce pot face?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu ai mentionat daca jocul este cumparat, apoi mai spune daca joci pe pc si componentele pc-ului tau ca pare a fi de la pc ca e slab...

| 2g2g32 explică (pentru lpavel):

Nu este cumpărat pentru ca este free pe epic games, si componentele sunt următoarele:placa video gtx 550ti 1 gb, 8 gb ram si ca procesor AMD athlon ii x4 995

| lpavel a răspuns (pentru 2g2g32):

Pc-ul e slab dar incearca asa: Inainte sa intri pe epic games si sa deschizi jocul, micsoreaza rezolutia monitorului la o rezolutie sub 800, nu conteaza daca va arata naspa tot... acum intra in joc iar daca porneste setezi acolo aceeasi rezolutie ca pe monitor apoi cand iesi din joc faci rezolutia monitorului inapoi iar in joc ramane asa pentru ca altfel nu va merge! incearca si ce zice shuwsd ala mai jos!

| Isbn13 a răspuns:

Du-te in library (pe epic games), gaseste fortnite, da click pe cele 3 puncte de langa joc du-te la manage si cauta "verify files" sau doar "verify". Da click si asteapta pana se verifica fisierele. Eventual dupa ce ai dat verify poti da restart la calculator dar daca problema persista reinstaleaza jocul.