| Prometeus a întrebat:

Am si eu o problema cu pc`ul big grin
Mi-am schimbat placa video de curand,iar de atunci,periodic, se negreste ecranul..Chiar nu imi pot da seama din ce cauza, deoarece aceasta placa video a fost aleasa de un specialist dupa ce s-a uitat la capacitatea placii de baza a pc`ului meu. Sper sa ma puteti ajuta!
Procesor : Intel Celeron 1.6 GHzsad
Placa video: NVidia GeForce GT630 - 2048 mb
2 GB de Rami..PLEASE HELP! FUNDA

2 răspunsuri:
| Andrei_Anghel_1998 a răspuns:

Problema ta poate nu ii de la placa video. Placa video ajuta calculatorul sa ruleze filmulete HD si sa ruleze jocurile cu grafica foarte buna. Probabil este de la monitor. Eu te sfatuiesc sa mergi la cineva care stie sa repare calculatoare su monitoare si sa ii spui care ii problema si poate sa te ajute el.

| Prometeus explică (pentru Andrei_Anghel_1998):

Pai eu ma mai gandeam ca poate fi si din cauza placii de baza..ca nu suporta placa video, dar placa mi-a ales-o un om care se pricepe foarte bine la calculatoare.Dar se poate sa fie si de la monitor.