| Prometeus a întrebat:

De curand,mi-am cumparat o placa video noua,NVIDIA GeForce GT 630, 2048 mb,mi-a montat-o un specialist,dar,nu stiu de ce, jocurile imi merg sacadat..cam toate..desi inainte, cu o placa video mai slaba imi mergeau foarte bine.Si inca o problema,din cand in cand imi apare ecranul negru, ca atunci cand intru intr-un joc..etc..Credeti ca este de la placa video? Iar in legatura cu ce am scris mai sus, credeti ca este din cauza placii de baza?

Răspuns Câştigător
| Robert8764 a răspuns:

Daca vrei ca jocurile sa nu iti mai mearga sacadat trebuie sa ai si un procesor puternic, acum 2 zile mi-am cumparat si eu nVIDIA gt 610 de 2g si am procesorul amd de 2.7 sempron. iti trebuie unul de peste 3.5 si depinde si ce jocuri joci, grafica inalta cum ar fi majoritatea jocurilor din 2012 sau cu cerinte minime de sistem cum ar fi cele din 2008 - 2009