| MarianUdrea a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu pc-ul meu cand intru in orice joc ma scoate din el dupa 10-20 min fara nicio eroare, ce pot sa ii fac?

Operating System
Windows 10 Pro 64-bit
CPU
Intel Core i3 4150 @ 3. 50GHz 34 °C
Haswell 22nm Technology
RAM
8. 00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
Motherboard
ASUSTeK COMPUTER INC. B85M-E (SOCKET 1150) 27 °C
Graphics
AAA (1680x1050@59Hz)
2047MB NVIDIA GeForce GTX 950 (Undefined) 26 °C
Storage
465GB Seagate ST500DM002-1BD142 (SATA ) 28 °C
111GB Samsung SSD 840 EVO 120GB (SATA (SSD)) 34 °C
Optical Drives
HL-DT-ST DVDRAM GH24NSC0
Audio
USB Audio Device

Si sursa este de 350 W.

4 răspunsuri:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Te-ai asigurat ca jocurile pornesc pe placa video si nu pe cea dedicata?

| MarianUdrea explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Nu cum pot sa vad daca pornesc pe placa video?

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru MarianUdrea):

Click dreapta pe ecran -> Nvidia Control Panel -> sus unde scrie Desktop -> bifeaza Display GPU Activity Icon in Notification Area -> O sa iti apara un patrat gri jos langa ceas care se coloreaza in momentul in care o aplicatie o utilizeaza. Daca nu este pusa in functiune atunci tot in NVIDIA Control Panel -> Manage 3D settings -> in dreapta la Program Settings -> in lista cu programe selectezi programul/jocul -> mai jos selectezi cu ce placa video sa porneasca (integrata/dedicata)

| MarianUdrea explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Multumesc, dar nu cred ca era de la asta am aflat problema si era de la rami am mutat niste rami din pc vechi in pc nou si nu mai face deci tin sa cred ca era de la rami