| catalin221997 a întrebat:

Salut,am si eu o problema cu un ruter tp-link am un server de cs 1.6 cand am ruteru pornit si dau drumu la server prieteni mei nu pot sa intre pe server iar cand scot ruteru adica bag mufa de internet in placa de retea de la pc merge prieteni se pot conecta la server
ce pot face sa mearga adic cand am ruteru bagat prieteni sa poat sa se conecteze la server

2 răspunsuri:
| myuser a răspuns:

Trebuie sa faci "port forwarding", daca tie neclar ce e da-mi mess-ul tau si o sa-ti explic

| catalin221997 explică (pentru myuser):

Id- baiatdeincredere