| faustino a întrebat:

Salut am si eu o problema cu un server de counter strike eu am server si sunt admin si cand vreau sa scriu in chat-ul adminilor sa vedem numai noi admini vad si celalti playeri cum sa fac sa nu mai vada si celalti playeri sa vedem numai noi admini ce scriem in chatul pentru admini ( u@ ) Va rog ajutati-ma. Multumesc anticipat, dau funda raspunsului cel mai bun.

Răspuns Câştigător
| 7Roby7 a răspuns:

Pentru a face asta aveti nevoie de un "Panou de administrare", acesta fiind fisierul in care aveti serverul de Counter Strike.Acolo unde aveti chatul trebuie sa schimbati "players" cu "administrators". Daca tot nu merge inseamna ca siteul de unde ati luat fisierul de unde sa porniti serverul de Counter Strike este defect.Ar trebui sa luati altul.
Daca serverul a fost creat cu ajutorul Hamachi, dupa cate stiu e cam imposibil sa faceti sa vada doar administratorii un anume chat.
Daca nu va mers, singura cale ar mai fi sa luati un alt chat si sa il schimbati.
Sper ca ti-am fost de folos. happy

2 răspunsuri:
| faustino explică:

Panoul de control al server-ului este pe o pagina de internet nu stiu daca pot da site unde se afla consola, dar vreau sa vad numai eu cu admini ce scriem cu comanda u@ prin care se pot anunta codati si admini pot vorbi intre ei.

| 7Roby7 a răspuns (pentru faustino):

Exista diferite posibilitati de a creea servere, indiferent de joc. Daca ati folosit un siteu pentru a creea serverul de Counter Strike, si daca nu puteti sa modificati serverul decat cu controale simple (de ex. sa schimbati numele), atunci nu puteti sa creeati un chat privat pentru administratori. Daca aveti pe acel siteu o zona unde puteti creea chaturi private, numai bine.Tot ce trebuie sa faceti e sa scrieti ca doar administratorii pot folosi si in acelasi timp vedea comanda "u@". Daca nu aveti unde sa alegeti cine sa poata folosi si vedea comanda "u@",singura solutie,ceea ce vo si recomand, este sa creeati o zona in care sa vorbeasca doar cativa, ceva gen mesagerie sau PM(Private Message). Daca nici asta nu puteti creea, singura solutie ar fi sa stergeti serverul de Counter Strike si sa creeati altul, necesar de pe alt siteu(de preferat sa va dea sa incarcati un fisier de unde sa puteti controla si modifica serverul).