| fear1234567 a întrebat:

am un calculator cu procesot Intel core i3(4cpu) si vreau sa ii pun o placa video buna, c-am ce mi-ati recomanda? pana in 500lei?!?! am gasit ceva la un pret foarte mare..calculatorul are ramii pe ddr3!

Răspuns Câştigător
| fear1234567 explică (pentru Iliutz):

La asta m-am uitat si eu vreo 3 zile pana sa pun intrebarea, dar scrie gddr5 iar eu am ddr3.nu stiu daca are vreo legatura...a pe placa de baza scrie PCI express 3.0...are vreo legatura gddr5 cu ddr3?

| Iliutz a răspuns (pentru fear1234567):

Ddr3 e tip de memorie mai veche, asta care tiam dato eu are GDDR5 care e noua si daca ai la placa de baza pci expres 3 o sa mearga placa perfect scrie la ia si la specificati tongueCI-E 16x ver. 3.0

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi pe placa data de primul utilizator!

| costyflamebossulbossilor34 a răspuns:

Http://www.likeit.ro/placi-video/asus/gt630-2gd3/

Are un prieten de -al meu din asta si e super ok.Recomand